olimpiada geograficznaW dniach 9-10 luty 2019 Magdalena Szafarska z klasy 2C i Kamil Grodziński z Klasy 3G podejmą zmagania w etapie okręgowym Olimpiady Geograficznej. Przed nimi w sobotę trzy podejścia pisemne, a najlepsi w niedzielę wystąpią w zawodach ustnych. Trzymajmy kciuki.

Irena Tichoniuk

 

 

 

 

dzien przedsiebiorczosci

Przed nami XVI edycja Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości. Informuję więc, że VI LO po raz kolejny przystąpiło do programu "Dzień przedsiębiorczości", skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie w ramach programu udają się na kilka godzin do wybranej firmy bądź instytucji, gdzie obserwują pracę na konkretnym stanowisku. W tym czasie weryfikują swoje wyobrażenia o danym zawodzie, zapoznają się z jego specyfiką i pozyskują od wolontariusza przedstawiciela firmy wszelkie praktyczne informacje, których nie zapewni im studiowanie podręczników.

Więcej…

 


W związku z organizacją kolejnej edycji ogólnopolskiego wydarzenia Koduj z Gigantami w dniach 2-17.02.2019 r. zachęcam uczniów VI LO do udziału w bezpłatnych warsztatach z programowania. Zapisy oraz dodatkowe informacje znajdziesz TU (ilość miejsc ograniczona).

Małgorzata Dakowicz
nauczyciel informatyki

 

olimpiada wiedzy ekologicznej10 stycznia odbyły się szkolne eliminacje XXXIV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Uczniowie klasy IId i IIe zmagali się z pytaniami z zakresu biologii, geografii i ochrony środowiska.

Miło nam poinformować, że uczennice klasy IId - Emilka Łagocka, Krysia Kobierska i Izabela Sawicka zakwalifikowały się do etapu okręgowego. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach z ekologią.

G. Siłkin i M. Skibicka

Więcej…

 

owoziz„Zdrowie człowieka tkwi od pokoleń
w tym co ma w głowie i co na stole”
prof. Jan Gawęcki

Tradycji stało się zadość i 11 stycznia po raz XXIII uczniowie naszej szkoły przystąpili do rywalizacji na etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

 

Więcej…

 

karate maleckiKolejny wielki sukces naszego ucznia. Maciej Malecki z klasy III A zdobył brązowy medal na mistrzostwach karate kyokushin International Friendship Karate Championships. Zawody rozgrywane były 9 grudnia w Osace w Japonii. Maciek pokazał światową formę, pokonując zawodników z całego świata.

 

bluzy 2018

Uczniowie VILO mogą zamawiać bluzy, koszulki, torby
i worki z nadrukiem VILO.

Bluzy można wypożyczyć w celu obejrzenia dostępnych kolorów, fasonów oraz rozmiarów przed godziną wychowawczą do 18 stycznia 2019 (piątek przed feriami).

Gospodarze klas przekazują p. Karolinie Plichcie lub p. Małgorzacie Karnej pieniądze, formularze zamówień i uzupełnioną listę zmówień klasy w piątek 18.01.19 w sali 57.

Więcej…

 

awfTuż przed przerwą świąteczno-noworoczną w gościnnych progach naszej czytelni odbyły się dwa warsztaty przeprowadzone przez pracowników naukowych AWF Biała Podlaska.
Pierwszego wygłoszonego przez mgr Annę Galczak-Kondraciuk pt. Bądź cool – zadbaj o zdrowie, wysłuchały kl. Ia i Id. Zajęcia pozwoliły wzbogacić wiedzę uczestników potrzebną do dokonywania świadomych wyborów żywieniowych, dotyczącą zawartości tłuszczu, cukru i soli w produktach.

Więcej…

 

wolontariatKoniec roku sprzyja podsumowaniom i refleksjom... Przypominamy zatem o pracy naszych wspaniałych wolontariuszek na Oddziale Onkologii i Hematologii DSK w trakcie tego roku szkolnego.  Zuzanna Ślepowrońska, Julia Murza, Zuzanna Siniło, Emilia Łowczecka, Magdalena Głódź, Dominika Łapińska - dziękujemy, że godnie reprezentujecie naszą szkołę niosąc uśmiech chorym dzieciom.

 

Więcej…

 

jaselka2018 W atmosferę Świąt Bożego Narodzenia wprowadziły nas dzisiaj jasełka. Obejrzeliśmy spektakl o tym, jak łatwo się w przedświątecznej gonitwie zatracić i zapomnieć o tym, co jest naprawdę ważne. W role aniołów, diabłów i zwykłej rodziny, brawurowo wcielili się uczniowie klasy 1C. I trzeba przyznać, byli genialni!
Szczególne wyrazy uznania należą się świętemu Mikołajowi (myślę, że wszyscy wiedzą, dlaczego). Reżyserował ksiądz Wojciech Trzaska.

Wszystkim artystom gratulujemy i dziękujemy za chwile radości, śmiechu i refleksji.

Więcej…

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w IX edycji naszego Konkursu Wiedzy o Francji i Krajach Frankofońskich.

Zadania konkursowe są sformułowane w języku polskim i dotyczą szeroko pojętej cywilizacji i kultury Francji i krajów francuskojęzycznych. Zapraszamy do udziału w konkursie uczniów szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych, którzy są zainteresowani tą tematyką.

Więcej…