kotkiZapraszamy do udziału w kolejnej edycji Konkursu Fotograficznego „Mój Pupil”.
Konkurs organizowany jest przez bibliotekę szkolną VI Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku oraz p. Marzennę Skibicką.

Regulamin konkursu


Anna Konopko

 

olimpiada wiedzy o mediach114 grudnia odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy o Mediach, w którym wzięło udział 40 uczestników. Były to osoby, których prace przygotowane na etapie szkolnym, zostały wysoko ocenione przez komisję Olimpiady. Z wielką dumą informujemy, iż dwoje naszych uczniów: Ewa Urbanowicz i Jakub Kruszewski z klasy 2g dostało się do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Mediach, a uczeń klasy 1d - Mateusz Sulewski - zdobył na etapie okręgowym wyróżnienie. Ewa i Jakub w marcu będą walczyć o tytuły laureatów. Dodatkową nagrodą są staże w lokalnych mediach: TVP Białystok i Kurierze Porannym.
Wszystkim biorącym udział w olimpiadzie gratulujemy!

Więcej…

 

Kiermasz pracUczeń klasy II F, Marek Citkowski, przy współpracy z Fundacją "Czwarty Wymiar" zorganizował w gościnnych murach naszej szkoły, kiermasz prac plastycznych na rzecz chorego Huberta. Autorami prac byli uczniowie Liceum Plastycznego im. Artura Grottgera w Supraślu. Zebrano 633 zł! 
Wszystkim uczniom i kadrze pedagogicznej serdecznie dziękujemy za pomoc!!!

 

konkurs wyniki anna kaminska

Z radością informujemy, że Marek Citkowski, uczeń klasy 2f, zajął III miejsce w konkursie plastycznym o zasięgu wojewódzkim „Czy znasz twórczość Anny Kamińskiej”. Konkurs był organizowany przez Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku w ramach 9. edycji Podlaskich Spotkań z Pisarzami.
Serdecznie gratulujemy!

Anna Konopko

 

olimpiada wiedzy ekologicznej

 

Zapraszamy do udziału w XXXIV Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej. Etap szkolny odbędzie się 10 stycznia 2019 r. Zgłoszenia i informacje u nauczycieli biologii: G. Siłkin i M. Skibickiej.

Informacje znajdziecie również na stronie Olimpiady http://ekoolimpiada.pl/

 

olimpiada artystycznaOlimpiada Artystyczna to ogólnopolski trójstopniowy konkurs adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W naszej szkole, do etapu szkolnego przystąpiło aż 21 uczniów. Sporym wyzwaniem był opis pracy Gian Lorenza Berniniego "Apollo i Dafne", pierwszy raz rzeźby!
Wyniki niebawem.

Ewa Onoszko

Więcej…

 

szlachetna  paczka logoJak co roku młodzież VI LO uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Udało się pomóc potrzebującej rodzinie. Wartość paczki wyniosła 3200 zł. Środki te pochodziły z kiermaszu i składek uczniów klas trzecich, którzy zrezygnowali z prezentów mikołajkowych.

Więcej…

 

maraton literacki7 grudnia 2018 r. w VIII LO w Białymstoku odbył się Czwarty Maraton Literacki poświęcony twórczości Stefana Żeromskiego. W ramach Maratonu odbył się konkurs recytatorski fragmentów „Przedwiośnia” i „Syzyfowych prac”. Naszą szkołę reprezentowała Katarzyna Wiszowata z kl. II e, która zajęła I miejsce.
Serdecznie gratulujemy!

 

mikolajki6 grudnia społeczność VILO ogarnęło mikołajkowe szaleństwo. Nasi uczniowie (tradycyjnie już) wzięli udział w świątecznym karaoke. Mury naszej szacownej szkoły wypełniły się śpiewem, tańcem, radością i energią. Imprezę uświetnił występ grupy akrobatyczno-tanecznej z SP 4 pod opieką Gabrysi z klasy 3d. Dziękujemy serdecznie!

Więcej…

 

zubroffka5 grudnia w VILO po raz kolejny gościliśmy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA. Spotkanie to było tym razem wyjątkowe z tego względu, iż było pierwszą projekcją w ramach festiwalu.

Więcej…

 

zbiorka zywnosci 1Po raz kolejny młodzież VI LO aktywnie uczestniczyła w zbiórce żywności dla Stowarzyszenia „Otwarty Dom”. Dzieci z domów dziecka na Litwie i potrzebujące rodziny na Podlasiu otrzymają artykuły spożywcze, które młodzież naszej szkoły zebrała w dniach 30.XI i 1.XII.2018.

Łącznie udało im się zebrać 940 kilogramów.

 

Więcej…